Lokaty 3 miesięczne

Kalkulator lokat 3 miesięcznych

Wszystkie wnioski przesyłane są połączeniem szyfrowanym - Twoje dane trafiają tylko do banku.

1

lokata 3 miesięczna Iopen finance
Doradca bezpłatnie pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę

2

lokata 3 miesięczna toyota banko
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 2,5% w skali roku
od 3000 zł

3

lokata 3 miesięczna getin bank
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 3,0% w skali roku
od 1000 do 20 000 zł

Zanim złożysz wniosek online o lokatę przygotuj dowód osobisty.

Wiele osób chcących założyć bezpieczny depozyt bankowy zastanawia się, ile będzie mogło na nim zarobić. Wszyscy mają bowiem świadomość, że większość produktów oszczędnościowych tego typu cechuje się obecnie bardzo niską roczną stopą zwrotu, przez co ich opłacalność jest znikoma. Z tego powodu każda osoba posiadająca kapitał do ulokowania na depozycie o niskim ryzyku inwestycyjnym chce wiedzieć nie tylko, jak wysokie jest oprocentowanie danej lokaty, ale również, ile wyniosą odsetki po zakończeniu okresu obowiązywania umowy o jej otwarciu.

Kalkulacja zysków w danym okresie

Chcąc dowiedzieć się, ile odsetek otrzymamy po zakończeniu okresu obowiązywania umowy o otwarcie bezpiecznego depozytu, możemy skorzystać z kalkulatora internetowego. Kalkulator tego typu wskaże nam, ile odsetek otrzymamy po zakończeniu okresu obowiązywania lokaty 3- czy 6-miesiecznej, jak również, jaki będzie nasz zysk po 36 czy 48 miesiącach. Być może niektórym wydaje się, że korzystanie z takiego narzędzia jest bezcelowe, gdyż banki informują nas, że dany depozyt jest objęty oprocentowaniem o danej wysokości. Warto jednak podkreślić, że podawane przez banki oprocentowanie jest oprocentowaniem rocznym, co oznacza, że korzystając z produktu oszczędnościowego o innym okresie obowiązywania niż 12 miesięcy, zarobimy zupełnie inną kwotę niż przez rok.

Kalkulator zysków z depozytu bankowego o niskim ryzyku inwestycyjnym pozwoli nam zatem sprawdzić, ile zarobimy na wybranym przez siebie produkcie oszczędnościowym. Dzięki niemu można przekonać się, czy bardziej korzystna dla nas będzie
lokata 3-miesięczna o wyższym oprocentowaniu promocyjnym, czy też depozyt na okres 6 miesięcy o oprocentowaniu niższym nawet o połowę. Paradoksalnie może się bowiem okazać, że wybór pomiędzy dwoma różnymi bezpiecznymi produktami bankowymi o charakterze oszczędnościowym nie będzie tak oczywisty, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak wybrać okres obowiązywania depozytu bankowego?

Często też nie wiemy, w jaki sposób wybrać okres obowiązywania depozytu bankowego, na którym ulokujemy swoje oszczędności. Wielu z nas zastanawia się bowiem, czy lepsze jest „zamrożenie” kapitału na dłuższy okres, czy też korzystniejsze jest wpłacanie pieniędzy na depozyty krótkoterminowe. Warto zatem pamiętać, że przy obecnie obowiązującej wysokości stóp procentowych RPP lepszym wyborem są produkty oszczędnościowe na maksymalny okres 6 miesięcy. Produkty te są bowiem objęte wyższym oprocentowaniem i pomimo tego, że nie mają one zwykle możliwości przedłużenia ich na tych samych warunkach, to pozwalają one ulokować gotówkę i uzyskać od niej wyższe odsetki, a następnie wpłacić ją na inny produkt o równie atrakcyjnym oprocentowaniu. Jeśli wydaje nam się, że rozwiązanie takie nie jest korzystne i że lepszym wyborem jest zakładanie depozytów długookresowych, porównajmy przy pomocy kalkulatora, ile uda nam się zarobić na kilku produktach oszczędnościowych na krótszy okres, a ile na jednym produkcie na dłuższy czas.

Sposób kapitalizacji odsetek

Większość depozytów bankowych jest objęta kapitalizacją odsetek na koniec okresu obowiązywania umowy danego produktu oszczędnościowego o wysokim stopniu bezpieczeństwa. W przypadku tego typu produktów obliczenie wysokości odsetek nie jest bardzo trudne, jednak sytuacja komplikuje się, gdy chcemy skorzystać z produktu, który objęty jest np. kapitalizacją dzienną. Choć depozyty tego typu nie są często spotykane w ofercie placówek bankowych, nierzadko okazuje się, że pomimo niższego oprocentowania są one korzystniejsze od produktów o oprocentowaniu wyższym, ale o kapitalizacji odsetek na koniec okresu obowiązywania umowy depozytowej. Aby przekonać się, czy produkt objęty kapitalizacją dzienną rzeczywiście będzie korzystniejszy, warto skorzystać z kalkulatora, który obliczy i porówna, ile uda nam się zarobić na obu produktach. Narzędzie to pozwoli nam bowiem uniknąć pomyłek i wybierać jedynie te produkty oszczędnościowe, które będą dla nas najkorzystniejsze.

Lorem ipsum dolor sit amet, sapien platea morbi dolor lacus nunc, nunc ullamcorper. Felis aliquet egestas vitae, nibh ante quis quis dolor sed mauris. Erat lectus sem ut lobortis, adipiscing ligula eleifend, sodales fringilla mattis dui nullam. Ac massa aliquet.
Wybrane przez nas i polecane oferty ze względu na rozmaite pakiety, promocje czy dodatkowe usługi,które dodatkowo podnoszą wartość uzyskanych oszczędności: